W kałuży krwi leżał mężczyzna. Cios nożem zadał kolega

i

Autor: Lubelska Policja

Dramat w Lublinie

W kałuży krwi leżał mężczyzna. Cios nożem zadał kolega

2023-04-04 10:24

Za usiłowanie zabójstwa odpowie 45-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna podczas wspólnego spożywania alkoholu ugodził nożem znajomego. 46-latek został odnaleziony na ulicy. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę.

- Przy ulicy Kunickiego w Lublinie odnaleziony został zakrwawiony mężczyzna. Na miejsce od razu skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą. W czynnościach brał również udział prokurator – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Jak się okazało, 46-latek został ugodzony nożem w klatkę piersiową. Z obrażeniami ciała zagrażającymi życiu trafił do szpitala. Pracujący nad sprawą kryminalni z komendy miejskiej oraz 3. komisariatu szybko ustalili, że do zdarzenia doszło w pobliskim mieszkaniu. Czynności zmierzające do ustalenia sprawcy ugodzenia doprowadziły funkcjonariuszy do 45-latka.

- Mężczyzna został zatrzymany rano. Wstępne ustalenia wskazywały na to, że obaj spożywali razem alkohol. W trakcie spotkania doszło między nimi do nieporozumień i przepychanki. W trakcie tego zajścia 45-latek miał ugodzić nożem w klatkę piersiową swojego znajomego – dodaje Gołębiowski.

Mieszkaniec Lublina został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. W poniedziałek na wniosek śledczych został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.