Dachowanie

i

Autor: Komenda Policji w Łukowie

pościg

Uciekał przed policyjną kontrolą. Jazdę zakończył dachowaniem

2024-05-19 13:45

Dziś rano w Gołaszynie w powiecie łukowskim odegrały się sceny jak w filmie. Kierowca osobówki nie zatrzymał się do policyjnej kontroli po tym, jak przekroczył prędkość. Gdy zaczął uciekać przed radiowozem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie posesji.

Na uderzeniu się nie skończyło. Samochód dachował, a kierujący nim 32-latek oraz jego o rok starszy pasażer ranni trafili do szpitala. Nie odnieśli jednak poważniejszych obrażeń.

- Od 32-latka została pobrana krew do badan na zawartość alkoholu i innych zabronionych substancji - relacjonuje całą sytuację komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie - Wcześniej kierujący tym autem przekroczył dozwoloną prędkość. Ten jednak zignorował dawane przez mundurowych sygnały, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Kilkaset metrów dalej na łuku drogi Audi nagle zjechało z jezdni i uderzyło we betonowe ogrodzenie pobliskiej posesji, a następnie dachowało.

Na miejscu interweniowali strażacy oraz załoga karetki pogotowia. Przez kilka godzin krajowa 63 była nieprzejezdna, teraz ruch w tym miejscu odbywa się już bez utrudnień.

- Policjanci ustalili, że pojazdem podróżował 32-letni mieszkaniec Łukowa oraz jego 33-letni pasażer. Od kierującego autem wyczuwalna była woń alkoholu. Obydwaj mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala na badania. Okazało się, że ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mężczyźni odnieśli w większości ogólne potłuczenia - dodaje Kamola.

Czynności w tej sprawie nadal trwają. Za niezatrzymanie się do policyjnej grozi kara do 5 lat więzienia.