ranking

Tu w woj. lubelskim nie jest bezpiecznie! Które miejscowości są na liście?

2024-05-29 16:43

Wypadki drogowe, pobicia, kradzieże czy niszczenie mienia. Dzięki danym z Głównego Urzędu Statystycznego możemy sprawdzić, w których częściach kraju jest niebezpiecznie. Postanowiliśmy prześledzić ranking pod kątem samego woj. lubelskiego. Gdzie najczęściej dochodzi do przestępstw w naszym regionie? Sprawdźcie!

Według Numbeo najniebezpieczniejsze miasta na świecie to odpowiednio Caracas (Wenezuela), Pretoria (RPA), Port Moresby (Papua-Nowa Gwinea), Durban (RPA), Johannesburg (RPA), San Pedro Sula (Honduras), Rio de Janeiro (Brazylia), Salvador (Brazylia), Fortaleza (Brazylia), Recife (Brazylia).

W Europie jest to Katania, znajdująca się na Sycylii we Włoszech, później francuska Marsylia, a na trzecim miejscu Birmingham w Wielkiej Brytanii. W pierwszej setce znalazły się także 3 polskie miasta. Mowa tu o Łodzi, Gdańsku i Poznaniu.

Planety nad Zamkiem Lubelskim

Jak jednak na tym tle wypada woj. lubelskie? W tworzeniu rankingu brano pod uwagę różnego rodzaju przestępstwa. Takie jak – przeciwko zdrowiu i życiu, mieniu, przestępstwa kryminalne czy wypadki. Wszystkie te dane zgromadził Główny Urząd Statystyczny. A ranking został stworzony przez serwis Polskawliczbach.pl.

- Liczba przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców jest oczywiście pewnym wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa w danym mieście, ale trzeba pamiętać, że wszystkie przestępstwa zostały potraktowane w tym zestawieniu jednakowo, niezależnie od rodzaju i szkodliwości społecznej – zaznaczają twórcy zestawienia.

Które miasta w woj. lubelskim są najbardziej niebezpieczne? Przygotowaliśmy pełne zestawienie!

Zobacz także: Najbiedniejsze powiaty na Lubelszczyźnie. Oto nowy ranking

Zobacz także: Jare Gody 2024 w Lublinie. Pożegnali zimę i przywitali wiosnę topieniem marzanny