Trwają kontrole w galeriach handlowych

i

Autor: Policja Lubelska Trwają kontrole w galeriach handlowych

Trwają kontrole, policjanci wystawili w ten weekend aż 141 mandatów!

2021-11-15 15:23

Po raz kolejny policjanci skontrolowali jak mieszkańcy Lublina przestrzegają obowiązujących obostrzeń sanitarnych w przestrzeni publicznej. Niestety wyniki przeprowadzonej kontroli nie są zadowalające, mimo bardzo wysokiej liczby zakażeń na COVID-19 wielu mieszkańców nie stosuje się do obowiązujących przepisów sanitarnych.

Policja zapowiada kolejne kontrole

Tylko przez ostatni weekend mundurowi z Lublina ujawnili ponad 200 wykroczeń i wystawili 144 mandaty karne. Funkcjonariusze wspierani przez inspektorów sanepidu sprawdzili, czy klienci centrów zachowują dystans społeczny oraz, czy stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych. Skontrolowano również, w jaki sposób przestrzegany jest przepis dotyczący maksymalnej liczby osób mogących przebywać w sklepach.

Tylko w samym Lublinie w okresie od piątku do niedzieli mundurowi ujawnili 211 wykroczeń związanych z brakiem maseczki. 144 osoby zostały ukarane mandatem karnym. Sprawą kolejnych 15 osób zajmie się sąd. Wobec 52 osób zastosowano pouczenie. Policja zapowiada kolejne kontrole i przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby korzystające z komunikacji publicznej, przebywające w obiektach handlowych oraz kinach, teatrach i lokalach gastronomicznych muszą pamiętać o zachowaniu reżimu sanitarnego. Przede wszystkim wymagane jest zakrywaniu ust i nosa przy pomocy maseczki oraz zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie liczby klientów w poszczególnych miejscach.Zgodnie z kodeksem wykroczeń osoby niestosujące się do ograniczeń mogą zostać ukarane mandatem, a ich sprawa może zostać skierowana do sądu lub sanepidu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Na czym polega fizjoterapia pacjentów, którzy przeszli COVID-19?