GALERIA

Trwa Re:tradycja – Jarmark Jagielloński 2023 w Lublinie. Zobacz na zdjęciach, co oferują wystawcy

2023-08-18 19:19

W Lublinie wystartował kultowy festiwal Re:tradycja – Jarmark Jagielloński. Do końca weekendu w przestrzeni Starego Miasta możecie spotkać około 140 wystawców, którzy prezentują swoje rękodzielnicze dzieła. Zobaczcie na zdjęciach, co udało nam się wypatrzeć!

W piątek (18 sierpnia) w Lublinie wystartowała 17. edycja festiwalu Re:tradycja – Jarmark Jagielloński. Wydarzenie potrwa do niedzieli (20 sierpnia) włącznie. To właśnie w jego ramach na lubelskim Starym Mieście oraz części deptaka pojawiły się stoiska, na których swoje rękodzielnicze dzieła prezentuje łącznie około 140 wystawców nie tylko z Polski, ale i z innych krajów. W tym roku tematem przewodnim Re:tradycji – Jarmarku Jagiellońskiego jest szeroko pojęta obróbka drewna.

Jarmark w Lublinie, czyli tradycja łączy się z nowoczesnością

Re:tradycja – Jarmark Jagielloński 2023 w Lublinie. Co w programie?

Warto jednak pamiętać, że kultowy lubelski Jarmark Jagielloński to nie tylko stoiska z rzemieślniczymi wytworami! W programie wydarzenie znajdziecie bowiem wiele innych atrakcji wpisujących się w charakter festiwalu. Są tam między innymi warsztaty, wystawy, koncerty i wieczorne potańcówki. Z kolei najmłodsi uczestnicy wydarzenia mogą korzystać z „Podwórka Re:tradycji” na Błoniach pod Zamkiem (tu znajdziecie też całe festiwalowe miasteczko wraz ze sceną), gdzie będą mogli zmierzyć się w tradycyjnych zabawach i grach. Wstęp na festiwal jest bezpłatny. Szczegółowy program znajdziecie na stronie retradycja.eu/pl.

Zobaczcie na zdjęciach, jak wyglądał pierwszy dzień Re:tradycji – Jarmarku Jagiellońskiego 2023 w Lublinie!