Pożar w kamienicy w Lublinie

i

Autor: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie [Facebook] Pożar w kamienicy w Lublinie

Tragiczny pożar w kamienicy w Lublinie. Dwie osoby nie żyją

2021-02-19 8:25

Do tragicznego w skutkach pożaru w kamienicy doszło w nocy w Lublinie. Jak poinformowała straż pożarna spłonęło wyposażenie jednego z mieszkań. W wyniku pożaru śmierć poniosły dwie osoby – 74-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna.

Do pożaru w kamienicy przy ul. Żelaznej w Lublinie strażacy zostali wezwani ok. 1:50 w nocy z czwartku na piątek. Zgłoszenie dotyczyło zadymienia na klatce schodowej. Jak się okazało pożar wybuchł w jednym z mieszkań na parterze.

- Spaliło się wyposażenie jednego z mieszkań na parterze kamienicy, pokoju i kuchni. Ogień nie rozprzestrzenił się. W wyniku pożaru śmierć poniosła 73-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna – powiedział dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, mł. brygadier Maciej Falandysz.

Z kamienicy ewakuowano 27 osób, które po zakończeniu akcji i sprawdzeniu budynku pod kątem obecności tlenku węgla wróciły do swoich mieszkań. W akcji gaśniczej, trwającej prawie dwie godziny, uczestniczyły 3 zastępy z JRG Nr 1 w Lublinie, łącznie 12 strażaków. Na miejscu były też inne służby: pogotowie ratunkowe, policja oraz przedstawiciel Zarządzania Kryzysowego UM Lublin.

Raport z anteny 18.02, godz.10