Tour de Pologne 2021 wyruszy z Lublina [zdjęcie poglądowe]

i

Autor: Pixabay Tour de Pologne 2021 wyruszy z Lublina [zdjęcie poglądowe]

Tour de Pologne 2021 wyruszy z Lublina. Drugi odcinek trasy rozpocznie się w Zamościu

2021-05-21 12:03

Mamy to! Tour de Pologne wraca do województwa lubelskiego. 9 sierpnia 2021 międzynarodowy peleton wyruszy z Lublina i będzie gościł w województwie lubelskim przez dwa dni. Drugi odcinek trasy będzie miał start w Zamościu. Zobaczcie szczegóły!

Tour de Pologne 2021 będzie miał start w Lublinie! Trasę 78. Tour de Pologne UCI World Tour zaprezentował na antenie TVP Sport Czesław Lang. Zmagania kolarzy rozpoczną się 9 sierpnia w Lublinie i zakończą 15 sierpnia na krakowskich Błoniach. W województwie lubelskim kolarze spędzą dwa dni.

Start Tour de Pologne 2021 odbędzie się w Lublinie, a podczas pierwszego etapu kolarze przejadą z Lublina do Chełma przez Roztocze. Drugi odcinek rozpocznie się w perle polskiego renesansu, czyli w Zamościu, a zakończy w Przemyślu. Trasa tego odcinka biegnie m.in. Przez Kalwarię Pacławską. Szczegóły kolejnych odcinków tras znajdziecie na oficjalnej stronie Tour de Pologne

W wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy posiadające tzw. „dzikie karty”. Wśród drużyn z „dziką kartą” jest reprezentacja Polski.

Raport z anteny 21.05, godz.10