Jezioro i kajak

i

Autor: unsplash.com/zdjęcie ilustracyjne

PODRÓŻE

TOP 5 jezior w woj. lubelskim, nad które warto się wybrać. Z Lublina dotrzesz nad nie w mniej niż godzinę! Sprawdź

2024-07-13 20:14

Szukasz ochłody w upalne dni? Wiele osób wyrusza wtedy na wypoczynek nad wodą. W tym artykule podpowiemy wam zatem, nad jakie 5 urokliwych jezior położonych na Lubelszczyźnie dostaniecie się z Lublina w niecałą godzinę!

Nie tylko Mazury mogą pochwalić się pięknymi jeziorami. Na Lubelszczyźnie również nie brakuje urokliwych zbiorników wodnych, które w sezonie wakacyjnym przyciągają turystów i dają ochłodę w upalne dni. W wakacje szczególnie popularnym kierunkiem krótszych i dłuższych wypraw mieszkańców Lubelszczyzny są jeziora zlokalizowane na obszarze Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Co więcej, zgodnie z rankingiem magazynu National Geographic, to właśnie na Lubelszczyźnie znajduje się jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce! Jeśli planujecie weekendowy wypad nad jezioro woj. lubelskim, to poniżej znajdziecie listę 5 jezior w naszym regionie, nad które dotrzecie z Lublina w mniej niż godzinę!

Spis treści

  1. Jezioro Łukcze
  2. Jezioro Piaseczno
  3. Jezioro Krasne
  4. Jezioro Rogóźno
  5. Jezioro Firlej

Jezioro Łukcze

Jezioro Łukcze – jest oddalone od Lublina o około 40 km. Jest położone we wsi Rogóźno na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim, a jego głębokość sięga maksymalnie 9 m. Przy tym jeziorze znajdziecie piaszczyste plaże i infrastrukturę turystyczną.

Wojewódzka Izba Tradycji Pożarniczych w Kraśniku

Jezioro Piaseczno

Jezioro Piaseczno – to jedno z najczystszych jezior w naszym regionie. Leży na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim (odległość od Lublina to około 45 km). Ten zbiornik wodny znalazł się w ogólnopolskim rankingu najpiękniejszych jezior w kraju według magazynu National Geographic. Jego maksymalna głębokość wynosi ok. 39 m, co czyni go również najgłębszym jeziorem w woj. lubelskim. Wokół jeziora Piaseczno znajdziecie szeroko rozwiniętą infrastrukturę turystyczną.

Jezioro Krasne

Jezioro Krasne – również znajduje się na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Jest głębokie na 33 m i podobnie jak Piaseczno należy do grona najczystszych jezior w woj. lubelskim. Od Lublina dzieli go około 46 km. Tu także możecie liczyć na piaszczyste plaże i infrastrukturę turystyczną.

Czy to dzielnica Lublina? Masz 50 proc. szans na dobrą odpowiedź! QUIZ

Pytanie 1 z 20
Czy Wieniawa to dzielnica Lublina?

Jezioro Rogóźno

Jezioro Rogóźno – położone jest na obszarze  gm. Ludwin (Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie), a odległość od Lublina to ok. 40 km. To zbiornik wodny, który może być szczególnie kojarzony przez wędkarzy, bo słynie między innymi z urodzaju karpi. Jest głębokie na ok. 24 metry. Choć jezioro to nie jest tak sławne jak np. Piaseczno czy Krasne, to i tak potrafi zachwycić swoim urokiem!

Jezioro Firlej

Jezioro Firlej – od Lublina dzieli go również ok. 40 km. Położone jest w powiecie lubartowskim w miejscowości Firlej. Jego głębokość osiąga maksymalnie około 10 m. Znajdziecie tu piaszczyste plaże oraz rozbudowaną infrastrukturę turystyczną.

Zobacz także galerię archiwalnych zdjęć: Złote pola czas skosić! Tak wyglądało żniwowanie w XX wieku