Maryla Rodowicz: Chciano mnie zgwałcić

i

Autor: Andrzej Wiernicki/East News Maryla Rodowicz

QUIZ

To one były słynne w czasach PRL. Sprawdź w quizie czy też je znasz!

2024-04-01 15:53

Władza w PRL-u należała do mężczyzn. Ale czym byłby świat bez kobiet? W tym quizie chcemy sprawdzić, czy pamiętasz najsłynniejsze panie z tamtego okresu w historii Polski!

Żyłeś w czasach PRL-u? A może znasz na pamięć opowieści rodziców i dziadków dotyczące tamtych lat? To na pewno sobie pogardzisz z tymi pytaniami! Nie są one trudne, a rozwiązanie tego quizu może przynieść mnóstwo satysfakcji!

W publikacjach na temat najważniejszych osób tamtej epoki prawie nie znajdziemy nazwisk kobiet. Nie znaczy to jednak, że nie miały wpływu na to, jak wyglądała tamta szara rzeczywistość. Nic bardziej mylnego!  Przygotowaliśmy 10 pytań dotyczących kobiet działających w obszarze polityki, literatury, muzyki i kina. Czy znasz je wszystkie? Zobacz, jak poradzisz sobie z tym quizem!

Kto był kim w PRL-u? Najważniejsze kobiety tamtych lat. Quiz historyczny

Pytanie 1 z 10
Była literatką i doradczynią Józefa Stalina w sprawach polskich:
Najwięksi amanci PRL. Historia z Koprem

PRL – kiedy był?

PRL to historyczne państwo polskie istniejące pomiędzy 1944 a 1989 rokiem. Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej została uchwalona 22 lipca 1952 r. Powojenne lata to czas przemian politycznych i społecznych. Codzienne życie w tym czasie było bardzo trudne przez wzgląd na brak towarów i ograniczony dostęp do informacji. Jednak wiele osób nadal z chęcią wspomina te czasy! Wiele potraw, słów czy wystroju wnętrz modne są do dziś!

Zobacz także: Tak w PRL-u wyglądała kopalnia Bogdanka! Zobacz unikalne zdjęcia

Listen on Spreaker.