autobus lublin dworzec lublin

i

Autor: MG

ciekawostki

Te linie autobusowe w Lublinie są najkrótsze! Mają zaledwie jeden przystanek. Sprawdź!

2024-06-29 17:31

Lublin to miasto, gdzie jeżdżą nie tylko autobusy, ale i także trolejbusy. Komunikacją miejską w naszym mieście każdego dnia porusza się tysiące osób. Zastanawialiście się, które linie autobusowe mają najkrótszą trasę? Mamy takie aż dwie!

Najkrótsze linie autobusowe w Lublinie

Jedna z nich to linia specjalna, która działa sezonowo. Mowa tu o autobusie „Stary Gaj”. Mikrobus kursuje z ulicy Żeglarskiej do ulicy Stary Gaj, obsługując działkowiczów. Pierwszy kurs na ogródki działkowe, z przystanku Żeglarska 01, wyruszy o godzinie 9:35. Natomiast pierwszy kurs powrotny, z przystanku Stary Gaj 02, wyruszy o 17:36. Lina jeździ tylko 4 razy dziennie.

Druga to linia specjalna „Dworzec Lublin”. Autobus kursuje pomiędzy „starym”, a „nowym” dworcem w Lublinie. Kursy odbywają się co pół godziny. Linia ta ma jeden przystanek.

Mikołajkowy autobus w Lublinie

Nowy rozkład jazdy od 22 czerwca

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował, że podobnie jak w latach ubiegłych, w związku z rozpoczynającymi się wakacjami, przez najbliższe letnie miesiące obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy autobusów.

W związku z tym będzie mniej autobusów. Jednocześnie ZTM zapowiedział, że w wakacje wzmocniona zostanie obsługa Zalewu Zemborzyckiego.

Więcej szczegółów znajdziecie w naszym poprzednim tekście, w którym są szczegółowe informacje dotyczące zmian w rozkładzie. Link znajdziecie tutaj.

Te fakty o Lublinie każdy powinien znać. Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
Od którego wzniesienia zaczęły się miejskie początki Lublina w XI w.?

Zobacz także: Miasto Poezji 2024. Zobacz na zdjęciach, jak wiersze opanowały Lublin!

Listen on Spreaker.