Tablet za truskawkę! Trwa poszukiwanie najdorodniejszego owocu w woj. lubelskim

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

sezon truskawkowy

Tablet za truskawkę! Trwa poszukiwanie najdorodniejszego owocu w woj. lubelskim

2024-05-20 11:08

Sezon truskawkowy już ruszył! A wraz z nim, jak co roku, konkurs w gminie Puławy. To właśnie tam poszukiwane będą największe truskawki w sezonie. Tym razem zwycięzca za największy owoc dostanie tablet.

Truskawki zdecydowanie królują latem! Są idealne do deserów, koktajlów czy do jedzenia prosto z krzaczka. Można je kupić już na wielu tragach w regionie. Co ważniejsze – pojawiają się już te polskie!

Gmina Puławy zdecydowanie stoi truskawkami. To właśnie tam jest najwięcej plantacji tego owocu w woj. lubelskim. To miejsce często nazywane jest lubelskim zagłębiem truskawkowym. Sprzyjają im bardzo dobre warunki glebowe i klimatyczne, dzięki temu owoce są smaczne i dorodne.

Dni Truskawki w Korycinie. Bitwa Truskawkowa Korycin vs. Reszta Świata

Puławskie truskawki zostały też wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych, prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Dlatego właśnie tam organizowane są konkursy na Pierwszą Łubiankę Sezonu Truskawkowego oraz na Najdorodniejszą Truskawkę Sezonu Truskawkowego. Do wygrania są tablety!

Pierwszy konkurs już został rozstrzygnięty. 7 maja właściciel plantacji z Opatkowic dostarczył pierwsze owoce. Na jego pole pojechali urzędnicy, aby potwierdzić, że zostały zebrane we wskazanym miejscu.

Teraz pora na największą truskawkę w sezonie! Wygra ta osoba, która do 28 czerwca wyhoduje największy i najcięższy okaz w tym sezonie. Czy uda się pobić rekord Polski, który należy do mieszkańca Leokadiowa, który miał owoc o wadze 214 gramów? Wszystko okaże się już 7 lipca podczas imprezy „Truskawkobranie”.

Zobacz także: Był grill, dmuchańce i tańce. KULturalia 2024 w Lublinie zamieniły w piknik rodzinny!