Róże

i

Autor: pexels.com/zdjęcie ilustracyjne

WYDARZENIA

Święto Róż 2024 w Końskowoli. Kto zagra? Oto szczegółowy program tegorocznego wydarzenia

2024-07-10 15:53

Święto Róż to największa cykliczna impreza plenerowa w gminie Końskowola. Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się już w najbliższy weekend, 13-14 lipca. Zastanawiacie się, na czyj koncert tym razem będzie można się wybrać? Poniżej prezentujemy wam szczegółowy program Święta Róż 2024 w Końskowoli!

Będzie sportowa rywalizacja, zwiedzanie lokalnych zabytków, a nawet polonez i korowód, w którym udział wezmą postaci historyczne. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, kiermaszu roślin oraz koncertów – właśnie tak w dużym skrócie przedstawia się program 27. edycji Święta Róż w Końskowoli. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się już w weekend, czyli 13-14 lipca.

Święto Róż to największe plenerowe święto naszej gminy, promujące tradycje uprawy róż oraz roślin ozdobnych. Jest to święto wszystkich mieszkańców Gminy Końskowola” – czytamy na stronie Gminnego Ośrodka Kultury w Końskowoli, jednego z głównych organizatorów wydarzenia.

Krwawe łzy na twarzy Maryi. Wierni uczcili 75 rocznicę Cudu Lubelskiego

Święto Róż w Końskowoli 2024. Kto wystąpi? Oto program

Tegoroczne Święto Róż w Końskowoli potrwa dwa dni, z czego pierwszy będzie miał głównie sportowy charakter. W ramach wydarzenia w sobotę już o godz. 7 na stawach w Starej Wsi rozpoczną się zawody wędkarskie. Z kolei o godz. 8:50 z parkingu przy ul. Lubelskiej wyruszy XIII Pieszy Rajd Różany, a o godz. 9:30 ze Skowieszyna wystartuje VI Rajd Nordic Walking. Sobotnią część Święta Róż zakończy natomiast zwiedzanie zabytków Końskowoli z przewodnikiem, na które osoby zainteresowane wyruszą sprzed ratusza.

Niedzielne, główne obchody Święta Róż w Końskowoli, rozpocznie z kolei msza św., która zostanie odprawiona o godz. 12 „w intencji producentów róż, szkółkarzy, ogrodników, sadowników i rolników” w kościele parafialnym. Dalsza część świętowania będzie podzielona na dwie lokalizacje. O godz. 13:15 rozpocznie się oficjalne otwarcie Święta Róż w ratuszu, a w skład tek części obchodów wchodzić będą:

  • otwarcie XXVII Wystawy Róż (będzie dostępna dla zwiedzających do 15 lipca),
  • rozstrzygnięcie konkursu na „Najpiękniejszą różę wystawy” i Profesjonalnego Konkursu Różanego przeprowadzonego przez Polskie Towarzystwo Różane,
  • polonez i korowód postaci historycznych,
  • koncert Orkiestry Dętej Gminy Końskowola,
  • koncert Zespołu Artystycznego „Pokolenie”.

Z kolei na placu przy Lubelskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego (ul. Pożowska) już od godz. 10 w niedzielę rozpocznie się festyn rodzinny, podczas którego dostępne będą m.in. stoiska z roślinami czy gastronomią oraz atrakcje dla najmłodszych. O godz. 17 zaplanowano konkursy dla dzieci połączone ze wspólnymi tańcami, zaś godzinę później rozpocznie się koncertowa część wydarzenia, w ramach której zagrają:

  • godz. 18Malibu,
  • godz. 19Greso,
  • godz. 20Skyonva,
  • godz. 21 – gwiazda wieczoru: Shantel.

Wydarzenie zakończy natomiast zabawa taneczna z DJ Skyyy (od godz. 22).

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie na stronie gok.konskowola.pl.

Zobacz także: Sielanka na parkiecie w Muzeum Wsi Lubelskiej pod gołym niebem! Za nami kolejna potańcówka w rytmie miejskiego folkloru z Warszawy i Lwowa