sport

Start był dobry, ale to Legia wygrała w Lublinie. ORLEN Basket Liga zawitała do hali Globus. Zdjęcia

2024-10-11 17:42

Nie brakowało emocji w piątkowym (11 października) starciu koszykarzy Polski Cukier Startu Lublin z Legią Warszawa. Ostatecznie to koszykarze z Warszawy byli górą w pierwszym domowym meczu w hali Globus w kampanii 2024/2025. Zobacz fotorelację z tego meczu!

Do Lublina przyjechała Warszawa

Było kilka smaczków, dla których warto było się wybrać w piątkowy wieczór do hali Globus w Lublinie. Po pierwsze, był to pierwszy mecz na lubelskim parkiecie w sezonie 2024/2025. Po drugie, aktualnie trenerem Startu jest Wojciech Kamiński, a ten przez poprzednie cztery lata prowadził Legię, z której odszedł w lutym bieżącego roku.

Co o piątkowym spotkaniu mówił trener? - Spędziłem w Legii cztery lata. Ale jest to spotkanie o dwa punkty. Trzeba je wygrać, by mieć kolejne zwycięstwo na swoim koncie – przyznał.

NIE BRAKOWAŁO EMOCJI NA PARKIECIE W HALI GLOBUS!

Dobry Start. Lepsza Legia

78-89. Takim wynikiem zakończyło się piątkowe spotkanie w lubelskiej hali Globus. Choć to gospodarze mieli przewagę po pierwszej kwarcie – dziewięć punktów – to ostatecznie zwycięstwo zostało odnotowane na tablicy przy zawodnikach z Warszawy.

- Myślę, że kluczowa była druga połowa. Zaczęliśmy ją bardzo słabo. Był moment, że mieliśmy dobrą energię. Grając z takimi przeciwnikami trzeba panować nad emocjami – przyznał w trakcie pomeczowej konferencji prasowej trener Startu.

Jakie miasto było stolicą województwa przed 1999 rokiem?

Jakie miasto było stolicą województa lubelskiego?