Są już kolory, podłogi, wyposażenie łazienek. Gmach SPSK nr 1 już niedługo będzie gotowy!

2022-11-25 15:02

Budowa wielkiego gmachu szpitala Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie powoli dobiega końca. Większość pięter jest już w stanie zaawansowanym - wykonane są podłogi, wszystkie instalacje, toalety, wymalowane ściany i korytarze. Koniecznie zobaczcie, jak wygląda to na zdjęciach!

Jak postępują prace przy budowie?

- Teren przy ul. Staszica, po wyburzeniu w ubiegłym miesiącu dwóch starych budynków, będzie porządkowany do końca roku – informuje Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK nr 1 w Lublinie.

Aktualnie wykonywany jest nowy, przebudowany wjazd na szpitalny dziedziniec oraz wygodne, dostosowane do potrzeb trakty komunikacyjne, ułatwiające dostęp do nowego budynku, a także do wejścia do zabytkowego budynku w głębi placu, równocześnie powstaje drugie wejście od strony ul. Szewskiej.

Główny wjazd na teren Szpitala od al. Solidarności, również dla karetek pogotowia, jest gotowy.

- Trwające w obiekcie prace wewnętrzne powinny zostać ukończone w całości z końcem roku, odbiory planowane są na początku 2023 r. – informuje Guzowska.

W ramach trwającego od 2016 roku programu wieloletniego pn. „Przebudowa i rozbudowa Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie” powstały w ostatnich latach nowe obiekty szpitalne również przy ul. Radziwiłłowskiej i Głuskiej, co pokazuje skalę wszystkich inwestycji i rozłożenie w czasie realizacji kolejnych etapów.