lubelska nauka

Rektor KUL w Berlinie: "Chcemy dzielić się dobrem i wiedzą na całym świecie"

2023-09-24 13:14

Centrum Polonijne KUL zainaugurowało działalność w Berlinie.

Niemcy są trzecim państwem po Francji i Anglii, w którym Centrum Polonijne KUL nawiązało współpracę z ambasadami oraz misjami katolickimi. W Paryżu i Londynie funkcjonują biura Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą. 

- Nasza oferta edukacyjna spotkała się w Niemczech z bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego dziś chcemy przynieść to co mamy najlepsze w postaci dydaktyki opartej na znakomitych badaniach, które prowadzą nasi naukowcy - mówił w Ambasadzie RP w Berlinie rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Przedstawiciele uczelni przedstawili ofertę 3 edycji kursów realizowanych w ramach Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą.

- Cieszę się, że Berlin staje się ważnym miejscem edukacji, dyskusji i spotkań oraz rozwoju miejscowej Polonii, i że wspólnie z KUL będziemy mogli realizować wiele ​nowych inicjatyw edukacyjnych ​- dodaje Dariusz Pawłoś, Ambasador RP w Berlinie.

Zajęcia prowadzone będą w formie wykładów i warsztatów. Rozpoczną się w listopadzie, a zapisy i szczegółowe informacje znajdują się na stronie polonia.kul.pl.

Parzyli, zaparzali, przelewali i podziwiali...Festiwal Kawy, Czekolady i Herbaty odbył się w Lublinie.