QUIZ. Jak dobrze znasz Lubelszczyznę? Odpowiedz, które jeziora zlokalizowane są w województwie lubelskim

i

Autor: Konrad Sławiński

PRZYRODA

Quiz z geografii. Na ile znasz Lubelszczyznę? Odpowiesz, które jeziora zlokalizowane są w województwie lubelskim? Sprawdź się

2024-07-10 15:12

Nie musisz jechać na Mazury, by odpocząć nad jeziorem. W woj. lubelskim też jest kilka malowniczych miejsc, w których możesz poczuć sielankę nad wodą! W tym quizie sprawdzimy, czy potrafisz wskazać, które jeziora leżą na Lubelszczyźnie, a które nie!

Piękno Lubelszczyzny jest coraz bardziej doceniane wśród turystów całego kraju, którzy decydują się na wypoczynek właśnie w naszym regionie. Nie trzeba jechać na Mazury, by móc zachwycić się pięknem jezior! W województwie lubelskim też znajdziecie wiele zbiorników wodnych, które z pewnością ujmą Was swoim urokiem. Ale czy wiesz, jakie jeziora znajdują się w naszym regionie? Właśnie tę geograficzną wiedzę chcemy sprawdzić w poniższym quizie!

Skoczył na główkę do fontanny w centrum miasta

Przed tobą 10 pytań, które z pozoru mogą wydawać się wręcz banalne. Podkreślamy: z pozoru! Czy jesteś gotowy/gotowa, by sprawdzić jak dobrze znasz jeziora zlokalizowane w woj. lubelskim? Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się!

Znasz Lubelszczyznę? Odpowiedz, które jeziora zlokalizowane są w województwie lubelskim!

Pytanie 1 z 10
Czy jezioro Okonińskie leży na Lubelszczyźnie?

Zobacz także galerię: Spacer po upalnym Lublinie. Tak lublinianie szukają ochłody!