Polecany artykuł:
- Odizolowanie pacjentów zarażonych, jest możliwe poprzez te kontenery - mówi Małgorzata Piasecka, dyrektor medyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. - W sposób następujący rozwiązaliśmy tę kwestię: pierwszy z kontenerów będzie służył przyjęciu pacjentów do planowej izby przyjęć, pozostała część, a więc triaż i przyjmowanie karetek będzie odbywało się w tej części bliższej SOR.
Z SOR-em kontenery będą połączone tunelem. Zostaną oddane do użytku pacjentów prawdopodobnie we wtorek w godzinach popołudniowych. Koszt inwestycji to 1,2 mln zł.
Szpital zakupił także 4 respiratory, kardiomonitory i inny drobny sprzęt medyczny.
W szpitalu działa już nowo utworzone laboratorium do diagnostyki COVID-19. Dziennie wykonywane jest tam od 200 do 250 badań.
- Czas oczekiwania to nie więcej jak 24 godziny od momentu pobrania - mówi Piotr Matej, dyrektor szpitala. - Pierwsze wyniki pojawiają się już po 12 godzinach. To wystarcza na pełne zabezpieczenie dla pacjentów korzystających z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, czy korzystających ze znajdującego się przy nim drive-thru.
Utworzenie laboratorium genetycznego przy szpitalu wojewódzkim kosztowało ponad 700 tys. złotych. Pracownia wykonuje diagnostykę genetyczną na miejscu, bez oczekiwania na wyniki w kolejce w laboratoriach zewnętrznych. Badania wykonywane są całodobowo.