Prezydent Chełma powoła komisję do spraw absurdów

2022-10-20 11:12

Ostatnio głośno o Chełmie zrobiło się po tym, jak internet obiegły zdjęcia wyjątkowo wąskich przystanków, które bardzo szybko otrzymały miano „inflacyjnych”. Okazuje się, że nie jest to jedyny absurd budowlany i drogowy w tym mieście. Prezydent miasta postanowił powołać komisję do spraw absurdów. To nie żart, zapraszamy do artykułu.

Prezydent miasta powoła komisję do spraw absurdów

Powstanie specjalnej komisji, która ma się zająć absurdami budowlanymi w mieście zapowiedział prezydent miasta Jakub Banaszek. Komisja do spraw absurdów ma zając się zgłoszeniami, które napływają od mieszkańców. Oprócz słynnych „inflacyjnych” przystanków w Chełmie znaleźć można jeszcze takie „perełki”, jak, słup na środku ścieżki rowerowej, błędne ustawienie znaków drogowych. Takimi zgłoszeniami ma się zająć nowa komisja. W jej skład mają wejść urzędnicy, radni i mieszkańcy.

„W Chełmie były, są i będą tzw. absurdy drogowe, infrastrukturalne. Jak w każdym samorządzie. Ale na pewno wiele z nich może zniknąć. Dlatego postanowiłem o powołaniu doraźnej komisji do spraw absurdów infrastrukturalnych” – napisał prezydent na swoim profilu Facebook.

Jakub Banaszek we wpisie wspomina też, że komisja powstanie także po to, by „wytłumaczyć tym osobom, które zwracają uwagę na pewne rzeczy, jak wygląda cały proces inwestycyjny”.

Komisja ma działać społecznie, a w jej skład wejdą także mieszkańcy. Mieszkańcy miasta mogą zgłaszać się jeszcze tylko dziś. Osoby zainteresowane dołączeniem do komisji swoje kandydatury mogą zgłaszać mailowo (info@umchelm.pl) lub osobiście, składając pismo w biurze podawczym na parterze budynku Urzędu Miasta przy ul. Lubelskiej 65. Czy powołanie tej komisji zmieni coś w mieście? Dowiemy się wkrótce.