Polski Czerwony Krzyż szuka aktywnej młodzieży. Zgłoszenia tylko do niedzieli

2020-06-03 20:19 OM
Polski Czerwony Krzyż szuka aktywnej młodzieży. Zgłoszenia tylko do niedzieli
Autor: zdjęcie ilustracyjne pixbay/manseok

Szkolenia, warsztaty otwierające nowe perspektywy, a także nauka odpowiedzialności i wolontariatu. Lubelski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi właśnie rekrutację do II tury projektu "Aktywni na sto lat". To projekt skierowany do młodzieży w wieku 15-29 lat. Swoje zgłoszenia można przesyłać do niedzieli.

"Aktywni na sto lat" to projekt, który pomaga zostać wolontariuszem, a także zaangażować się w działalność charytatywną.

- Udział w projekcie otwiera przed młodymi ludźmi szereg nowych perspektyw, a przede wszystkim uczy odpowiedzialności społecznej. Ponadto wolontariusze dzięki udziałowi w projekcie poznają nowe osoby, wezmą udział w różnych szkoleniach i warsztatach, ale także mają możliwość nauczenia się samodzielności w działaniu. Czyli dajemy młodzieży przestrzeń żeby samodzielnie realizowała swoje projekty i swoje pomysły. My natomiast im w tym pomagamy, ale także pomagamy aplikować o kolejne środki na następne projekty – mówi Iza Gawęcka z lubelskiego oddziału PCK.

Rekrutacja prowadzona jest w 14 miastach województwa lubelskiego, m.in. w Lublinie, Puławach, Dęblinie, Kraśniku, Zamościu i Tomaszowie Lubelskim. PCK przyjmuje zgłoszenia do najbliższej niedzieli. Szczegóły i formularz rekrutacyjny znajdziecie na stronie.

Robot, który może pomóc personelowi medycznemu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.