Pobili bezdomnego, bo nie chciał zapłacić za nocleg w pustostanie. Policjanci zatrzymali 5 osób

i

Autor: KMP Lublin

KRYMINALNE

Pobili bezdomnego, bo nie chciał zapłacić za nocleg w pustostanie. Policjanci zatrzymali 5 osób

2024-06-24 12:35

Lubelscy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzewanych o udział w brutalnym pobiciu 45-letniego bezdomnego. Wszyscy zatrzymani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym.

Nadkom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji poinformował w poniedziałek, że do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przy ul. Inżynierskiej w Lublinie. Pięć osób zaczepiło dwoje bezdomnych przebywających w pustostanie. Jeden z mężczyzn zażądał od 45-letniego bezdomnego 100 zł za możliwość nocowania, następnie zaatakował go drewnianą pałką. Do napastnika dołączyli dwaj kolejni mężczyźni.

„Sprawcy brutalnie bili 45-latka po całym ciele. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń” – przekazał policjant.

Motor wśród pilkarskiej elity. Triumfalna podróż piłkarzy przez Lublin

Gołębiowski uzupełnił, że napastnicy nie udzielili bezdomnemu pomocy. Następnie - wspólnie ze znajomymi kobietami - przemocą próbowali zmusić 49-letnią bezdomną do wypłaty pieniędzy z bankomatu. Kiedy to się nie udało, okradli ją. Jej towarzysz w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Policjanci zatrzymali pięć osób w wieku 23-51 lat. Prokuratura przedstawiła im zarzuty za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego, nieudzielenie pomocy i kradzież. Mężczyźni odpowiedzą ponadto za brutalne pobicie i groźby karalne.

Podejrzani na wniosek policjantów i prokuratora zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Zobacz także: W XX wieku to miejsce tętniło życiem. Jak dziś wygląda teren po dawnej Fabryce Samochodów Ciężarowych na Tatarach?