Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Internet / WikiCommos

Nowe ceny biletów PKP Intercity. Na czym polega oferta dynamiczna?

2022-05-06 9:43

PKP Intercity wprowadziło zmiany w ofercie biletowej. Zgodnie z zapowiedziami operatora do największych miast w Polsce będziemy mogli pojechać pociągiem, płacąc zaledwie 19 zł. Bilety będą dostępne w pięciu progach promocyjnych i nie trzeba będzie ich kupować z dużym wyprzedzeniem. W artykule znajdziecie szczegóły nowej oferty.

Tanie bilety PKP Intercity w ofercie dynamicznej

Od 5 maja bilety IC i TLK są dostępne w pięciu progach promocyjnych, dzięki czemu niektóre bilety kupić będzie można w cenach znacznie niższych, niż do tej pory. Oferta Promo do tej pory działała w pociągach ekspresowych, czyli Express InterCity Premium (EIP) oraz Express InterCity (EIC). Po wprowadzonych zmianach tą ofertą zostały objęte także bilety na połączenia kategorii InterCity (IC) i Twoich Linii Kolejowych (TLK). Dynamiczna taryfa zdaniem operatora ma zachęcić podróżujących do zakupu znacznie tańszych biletów na mniej popularnych trasach i w godzinach, które nie cieszą się największą popularnością.

Najważniejszym czynnikiem, który będzie miał wpływ na cenę biletu będzie ilość wolnych miejsc w pociągu. Zasada jest prosta, im mniej oblegana trasa lub godzina, tym tańszy bilet. Rozszerzenie oferty Promo nie oznacza, że zmienią się ceny bazowe, od których będą naliczane zniżki, podstawowy cennik nie ulegnie zmianie.

Nowe promocyjne stawki za bilety kolejowe będą podzielone według pięciu poziomów promocji, a nie trzech, jak do tej pory. Nowy cennik PKP Intercity ma teraz pięć poziomów cenowych: Super Promo, Promo Plus, Promo 45 (bilety tańsze o 45% od ceny bazowej), Promo 30 (tańsze o 30%) i Promo 15 (tańsze o 15%).

Bilety promocyjne obejmą zarówno pierwszą, jak i drugą klasę. Bilety w promocyjnych cenach będą dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, w tym także u konduktora w pociągu. Jak zapowiada przewoźnik na najpopularniejszych trasach, takich jak z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic czy Poznania, ceny biletów będą zaczynać się od 19 zł. Z kolei podróże ze stolicy do Łodzi, Lublina czy Białegostoku będą możliwe już za 14 zł. Nowy cennik nazwany został dynamicznym, ponieważ liczba biletów w promocyjnych cenach na danych trasach będzie zmienna. PKP Intercity będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w poszczególnych progach cenowych w zależności od m.in. prognozowanej frekwencji, tras przejazdu, czy godzin odjazdu. Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tej zmianie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!