Chełm

i

Autor: nadesłane

CIEKAWOSTKI

Te 10 miast z Lubelszczyzny najszybciej traci mieszkańców. Które miejscowości się wyludniają? Nowy ranking

2024-07-13 17:03

Które miasta na Lubelszczyźnie najszybciej się wyludniają? My już znamy odpowiedź. Jeśli też chcesz ją poznać, to przejdź do poniższej galerii, bo to właśnie w niej znajdziesz najnowsze zestawienie 10 miast z woj. lubelskiego, w których w ciągu ostatnich lat ubyło najwięcej mieszkańców. Sprawdź, czy są wśród nich twoje rodzinne strony!

Faktem jest, że od co najmniej kilkunastu lat wiele polskich miast zmaga się z problemem spadku liczby zamieszkujących je osób. Wśród czynników, które mają na to wpływ, można wymienić trzy główne, czyli:

  • ujemny przyrost naturalny,
  • emigrację zagraniczną,
  • migracje na tereny podmiejskie.

Aby sprawdzić, które miasta z woj. lubelskiego obecnie najszybciej się wyludniają, zerknęliśmy na opracowanie przygotowane przez portal polskawliczbach.pl. Powstało ono w oparciu o dane pochodzące z Głównego Urzędu Statystycznego i przedstawia porównanie liczby mieszkańców poszczególnych miejscowości według stanu na 31 grudnia 2023 roku oraz z 2002 roku.

Lubelskie. Tak wyglądała nocna burza

10 najszybciej wyludniających się miast w woj. lubelskim. Nowy ranking

Wśród 10 najszybciej wyludniających się miast w woj. lubelskim znalazły się między innymi: Chełm, Zwierzyniec, Dęblin czy Nałęczów. Jeśli jesteście ciekawi, które miejsca zajęły w zestawieniu te miejscowości oraz jakie inne miasta im w nim towarzyszą, to zerknijcie do poniższej galerii. W opisie pod każdym z zawartych w niej zdjęć znajdziecie bardziej szczegółowe dane.

Listen on Spreaker.