Odkryj Lubelskie na wakacje. Odkryj Polesie [AUDIO, WIDEO]

2020-07-29 12:15 Mateusz Kasiak
Odkryj Lubelskie na wakacje. Odkryj Polesie [AUDIO, WIDEO]
Autor: zdj. Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna

Wakacje z daleka od zgiełku miasta, blisko natury i zwierząt? To wszystko oferuje Lubelszczyzna, a dokładniej Polesie Lubelskie. W tej części regionu możemy nie tylko pooddychać świeżym powietrzem, ale i poznać codzienne życie niecodziennych zwierząt.

To właśnie na Polesiu Lubelskim możemy stać się widzem wyjątkowego spektaklu, którego sceną są lasy, łąki i jeziora.

- To miejsce, które zachwyci z pewnością miłośników przyrody. To miejsce idealne na odpoczynek od codzienności, ze wspaniałymi i dziewiczymi krajobrazami. Możemy poczuć tu zapach sosnowych lasów, zobaczyć piękno jezior i usłyszeć szelest szuwarów. Nie zapominajmy o smaku lokalnych potraw - mówi Radiu Eska Artur Domański, dyrektor departamentu promocji sportu i turystyki w urzędzie marszałkowskim.

Polesie Lubelskie jest idealne, aby spacerować ścieżkami Poleskiego Parku Narodowego. To właśnie tutaj podejrzymy królestwo żółwia błotnego czy dzikiego ptactwa.

- Szczególnie ważne, aby odwiedzić Sobiborski Park Krajobrazowy, gdzie znajduje się rezerwat przyrody "Żółwiowe błota", który chroni siedliska najliczniejszej w kraju populacji żółwia błotnego - dodaje dyrektor Domański.

W tej części regionu z dużym prawdopodobieństwem zobaczymy odpoczywającego łosia i lot żurawia.

Do odkrycia jest także miasto z bogatą historią i tradycją - położony nad Uherką Chełm.

A jeśli kochamy rowerowe lub wodne szaleństwo możemy wybrać jedno z kilkudziesięciu jezior pojezierza łęczyńsko-włodawskiego.

#KierunekPolesie - Posłuchaj i odkryj Lubelskie: