Mural PL

i

Autor: Tomasz Maślona

lubelskie uczelnie

Na jubileusz zrobili sobie mural. Jeden z wydziałów Politechniki Lubelskiej kończy 60 lat

2024-05-19 7:29

Wydział Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej kończy 60 lat. Z tej okazji na ścianie jego siedziby powstał wyjątkowy mural. Jak mówią władze uczelni, to zdecydowanie lepsza pamiątka od tortu.

Na uroczystościach odsłonięcia obecni byli się nie tylko pracownicy i wykładowcy, ale też studenci i absolwenci z całej Polski.

– Chcieliśmy utrwalić jubileusz sześćdziesięciolecia w sposób wyjątkowy, tak żeby zachował się on w naszej pamięci dłużej niż jeden dzień. Stąd koncepcja muralu, który kojarzyłby się z edukacją wyższą, odzwierciedlał specyfikę wydziału, czyli branże elektryczną i informatyczną oraz, żeby uwzględniał tych, którzy są najważniejsi, a więc studentów – mówi prof. Paweł Węgierek, dziekan Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Lubelskiej.

Mural o wymiarach 8 na 20 metrów przedstawia drogę, jaką pokonuje student od przyjęcia na uczelnię po zdobycie tytułu. Nawiązuje też do branży elektrotechnicznej i informatycznej. Spostrzegawczy odnajdą też logo wydziału.

– Głównym motywem muralu było pokazanie procesu studiów, dlatego każda z ilustracji do tego nawiązuje – mówi Dawid Ryski, autor projektu.

Mural możecie obejrzeć na ścianie budynku przy ul. Nadbystrzyckiej 38A.