Na jakim etapie jest budowa SPSK1 w Lublinie? Sami zobaczcie [GALERIA]

2022-06-30 15:47

- Realizacja prac jest na zaawansowanym poziomie – chwali się Anna Guzowska, rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie. Zakończyła się właśnie pierwsza część budowy nowego budynku. Są już ściany, podłogi i kolory. Zobaczcie sami w naszej galerii!

W większości wykonano już robot murowe, tynki, gładzie, okładziny ścienne sal operacyjnych, montaże stolarki okiennej i drzwiowej, prace elewacyjne wraz z montażem elementów fasady zielonej, zamontowano bramy, kurtyny p.poż., żaluzje zewnętrzne, zamontowano windy (niektóre z nich służą dla potrzeb transportowych budowy).

Lądowisko na SPSK1 w Lublinie

Na ukończeniu są roboty elektryczne i teletechniczne. Intensywne prace trwają także w branży sanitarnej, gdzie zamontowane są już m.in. wszystkie centrale wentylacyjne, trwają montaże klimakonwektorów, belek chłodzących, zrealizowana jest instalacja c.o. (pozostały jej uruchomienia), kończone są prace związane z instalacją wod.-kan. instalacjami technologicznymi.

Wykonano kompleksowo wyniesione ponad dach obiektu lądowisko dla helikopterów, a obecnie realizowane są procedury zmierzające do certyfikacji, jako elementu niezbędnego do jego użytkowania.

- Zrealizowano najtrudniejsze specjalistyczne roboty geotechniczne, do wykonania których maszyny i urządzenia sprowadzane były specjalnie z zagranicy. W 2021 r. wykonano i oddano do użytkowania obiekt techniczny – budynek chlorowni, tlenowni, gazów medycznych, agregatu próżni, jak również wykonano zjazd z Al. Solidarności, który poprzez przepust na rzece Czechówce, usprawni docelową komunikację do nowobudowanych obiektów szpitala – tłumaczy Anna Guzowska, rzeczniczka

Sonda
Jak oceniasz lubelskie szpitale?