Piłka nożna

Autor: pixabay

SPORT

Motor Lublin odpadł z Pucharu Polski. Przegrał z trzecioligową Unią Skierniewice po rzutach karnych

W pierwszej rundzie piłkarskiego Pucharu Polski Motor Lublin niespodziewanie przegrał na wyjeździe z trzecioligową Unią Skierniewice i odpadł z dalszej walki o to trofeum. Wynik meczu rozstrzygnął się dopiero po rzutach karnych.

Mecz Unia Skierniewice vs Motor Lublin w 1. rundzie Pucharu Polski

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie środowy wieczór kibice Motoru Lublin. Beniaminek Ekstraklasy w meczu 1. rundy piłkarskiego Pucharu Polski zmierzył się na wyjeździe z występującą w trzeciej lidze Unią Skierniewice.

Pierwszy gol w tym spotkaniu zapisał się na koncie trzecioligowca – w 30. minucie piłka wpadła do siatki po uderzeniu Aghwana Papikjana. Drużyna z Lublina wyrównała wynik dopiero po przerwie – w 54. minucie gola strzelił Filip Luberecki. Podstawowy czas gry zakończył się remisem 1:1, dlatego piłkarze musieli zmierzyć się z dogrywką.

Motor wśród pilkarskiej elity. Triumfalna podróż piłkarzy przez Lublin

Sensacja w Skierniewicach. Motor Lublin odpada z Pucharu Polski!

Dodatkowe pół godziny nic jednak nie zmieniło na tablicy wyników, dlatego o rozstrzygnięciu meczu zadecydowały rzuty karne. Tu lepsza okazała się Unia Skierniewice, wygrywając 5:4.

Oznacza to, że Motor Lublin pożegnał się z dalszą walką o Puchar Polski, odpadając już w pierwszej rundzie rozgrywek. Dołączył tym samym do takich drużyn jak np. Raków Częstochowa, Cracovia czy Lech Poznań, którzy również przegrali swoje mecze w 1. rundzie PP.

W 1/16 finału Pucharu Polski Unia Skierniewice podejmie natomiast GKS Katowice.