RANKING

Mieszkańcy tych powiatów Lubelszczyzny nie mają na co narzekać. To najbogatsze samorządy w regionie

2024-05-21 16:08

Które powiaty leżące na terenie woj. lubelskiego można zaliczyć do najbogatszych samorządów? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie analizując ranking przygotowany przez „Wspólnotę – pismo samorządu terytorialnego” za 2022 rok. Gdzie na Lubelszczyźnie wskaźnik zamożności per capita jest największy? Oto TOP 10 najbogatszych powiatów z naszego regionu!

„Najbogatsze samorządy w 2022 r. Ranking dochodów per capita” to ranking, jaki przygotowuje Wspólnota – pismo samorządu terytorialnego. Podobne zestawienia powstawały także w latach ubiegłych. Jaką metodą posłużono się przy jego tworzeniu? Oto wyjaśnienie:

„Metoda jest identyczna jak rok temu i w poprzednich latach. Pominięte zostały dochody z dotacji celowych. (…) uwzględnienie tylko dochodów własnych i otrzymywanych subwencji lepiej oddaje hasło naszego rankingu (zamożność)” – wyjaśniają na wstępie autorzy rankingu. Jak dodają, dochody samorządów skorygowano na dwa sposoby, a następnie podzielono „przez liczbę ludności każdej jednostki samorządowej”.

Lubelskie. Zuchwały złodziej ukradł auto ze stacji paliw. Właściciel zdębiał

Najbogatsze powiaty w woj. lubelskim 2022. Oto TOP 10 samorządów z naszego regionu

W poniższej galerii znajdziecie ranking 10 najbogatszych powiatów w woj. lubelskich według danych zebranych w ramach zestawienia „Najbogatsze samorządy w 2022 r. Ranking dochodów per capita”. Zaznaczamy jednak, że na slajdach zawartych w galerii nie dołączaliśmy lubelskich miast, które funkcjonują na prawie powiatu. Jesteście ciekawi, w których samorządach na Lubelszczyźnie żyje się najlepiej? Sprawdźcie to poniżej!