Bez wątpienia zdanie matury z języka polskiego to nie kwestia szczęścia, a systematycznej pracy! Odpowiednie przygotowanie wymaga nie tylko znajomości wybranych lektur, ale także i rozwijaniu umiejętności analitycznych oraz znajomość zasad interpretacji poszczególnych tekstów.
Na pewno podczas powtarzania materiału nie może zbraknąć takich ważnych dzieł, jak „Pan Tadeusz”, „Chłopi” czy „Wesele”. Nie tylko znajomość treści tych tekstów jest ważna, ale także i rozpoznanie najważniejszych motywów literackich, które się tam przewijają. Przygotowanie do egzaminu maturalnego z języka polskiego wymaga odpowiedniego planu, ale także powtórzenia. Czy udałoby ci się zdać maturę z języka polskiego? Koniecznie sprawdź swoje szanse w naszym quizie! Zobacz, czy uda ci się zdobyć więcej niż 30 proc.! Powodzenia!
Harmonogram matur 2024 – najważniejsze terminy
Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) podała terminy egzaminów pisemnych i ustnych, z którymi zmierzą się absolwenci szkół średnich w roku szkolnym 2023/24.
Oto najważniejsze TERMINY MATUR 2024 - HARMONOGRAM
- 7 maja (wtorek) - język polski na poziomie podstawowym
- 8 maja (środa) - matematyka na poziomie podstawowym, język kaszubski, łemkowski i łaciński oraz kultura antyczna
- 9 maja (czwartek) język angielski na poziomie podstawowym (rano). Język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski i włoski na poziomie podstawowym (po południu)
- 10 maja (piątek) wiedza o społeczeństwie (rano), język niemiecki na poziomie rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu)
- 13 maja (poniedziałek) język angielski na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (rano), filozofia (po południu)
- 14 maja (wtorek) biologia (rano), język rosyjski na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu)
- 15 maja (środa) matematyka na poziomie rozszerzonym (rano), egzaminy z języka francuskiego na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu)
- 16 maja (czwartek) chemia (rano), historia muzyki (po południu)
- 17 maja (piątek) geografia (rano), języki mniejszości narodowych (białoruski, litewski i ukraiński) na poziomie podstawowym (po południu)
- 20 maja (poniedziałek) język polski na poziomie rozszerzonym (rano), języki mniejszości narodowych na poziomie rozszerzonym (po południu)
- 21 maja (wtorek) historia (rano), język hiszpański na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu)
- 22 maja (środa) informatyka (rano) i historia sztuki (po południu)
- 23 maja (czwartek) fizyka (rano), język włoski na poziomach rozszerzonym i dwujęzycznym (po południu).
- 24 maja (piątek) egzaminy w językach obcych z matematyki, geografii, chemii, fizyki, biologii i historii, zdawane przez absolwentów szkół i oddziałów dwujęzycznych.
Zobacz także: Ruszył sezon na pokazy na fontannie multimedialnej. Tak było pierwszego wieczoru!