Marek Suski dostarczył do celi Kamińskiego telewizor. Całą sprawę nagłośnił Tede

i

Autor: unsplash.com/Zawada/AKPA/Paweł Dąbrowski/SUPER EXPRESS

polityka

Marek Suski dostarczył do celi Kamińskiego telewizor. Całą sprawę nagłośnił Tede

2024-01-19 14:43

- Widziałem posła Marka Suskiego, który właśnie w Radomiu wchodził do zakładu karnego z telewizorem dla Mariusza Kamińskiego – relacjonował Tede w swoich mediach społecznościowych. Na słowa 47-letniego rapera powołało się TVN24, a później całe zajście potwierdził także polityk PiS.

- Telewizor Manta, produkcji chińsko-polskiej czy tam polsko-chińskiej. Niezależni eksperci, których pytałem, czyli goście, którzy otarli się o zakład karny i służbę penitencjarną, twierdzą, że za odmowę jedzenia przewidywany jest tzw. kwit karny od wychowawcy, co może skutkować na przykład szlabanem na telewizję. No i teraz pytanie, czy pan Kamiński będzie miał telewizję, czy nie będzie? – mówił Tede podczas swojej relacji w mediach społecznościowych.

To urządzenie osadzonemu politykowi PiS dostarczył partyjny kolega – Marek Suski. Na słowa rapera zaczęły się powoływać największe media w Polsce, takie jak np. TVN24. Suski nie wyparł się swojego udziału w tym incydencie, a nawet potwierdził z dumą, że „misja” zakończyła się sukcesem.

Czy Adam Bodnar uwolni z więzienia Kamińskiego i Wąsika?!

- Udało się dostarczyć telewizor. Po sprawdzeniu przez służby został przyjęty. Niestety przyjęto jeden odbiornik telewizyjny, radiowego nie przyjęto, chociaż władze więzienia zapewniają, że jest sygnał przez radiowęzeł i możliwość wyboru dowolnej stacji radiowej. Powinno to uzupełnić możliwość dostępu do informacji naszego ministra - przyznał dziennikarzom Suski.

Jak to jest z posiadaniem sprzętu elektronicznego w celi?

- Dyrektor zakładu karnego może zezwolić na posiadanie w celi sprzętu elektronicznego lub elektrycznego. W przypadku uzyskania zezwolenia dyrektora zakładu karnego (...) i wyposażenia celi mieszkalnej w dodatkowy sprzęt elektroniczny lub elektryczny, każdy skazany przebywający w tej celi jest zobowiązany do uiszczania zryczałtowanej miesięcznej opłaty w związku z użytkowaniem tego sprzętu – przekazała Służba Więzienna Gazecie.pl w mailu.

Zobacz także: Najdłuższe ulice w Lublinie