akcja policjantów z Lublina

i

Autor: fot. Policja Lubelska

Lublin: Sierżant Poli i sierżant Alicja nieśli uśmiech dzieciom z Ukrainy

2022-03-24 14:56

W wyniku wojny w Ukrainie wiele dzieci musiało uciekać z kraju. Wiele z nich przebywa obecnie w Lublinie. Policjanci z Lublina postanowili zrobić coś by przywrócić dzieciom z Ukrainy uśmiech na twarzach. Na tą misję wysłali sierżantów Poli i Alicję i dużą ilość pluszaków.

Specjalna akcja policjantów z Lublina

W czasie wojny na Ukrainie dzieci potrzebują szczególnej uwagi i wsparcia. Uciekając z kraju ogarniętego wojną dzieci były zmęczone podróżą i złymi wspomnieniami związanymi z atakami. Teraz wymagają spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Żeby pomóc dzieciom, chociaż na chwile zapomnieć o ciężkich doświadczeniach policjanci z Lublina wpadli na pomysł by w punktach noclegowych na terenie Lublina zagościli sierżant Poli i sierżant Alicja.

Nietypowa akcja policjantów wywołała wiele uśmiechu i radości wśród najmłodszych dzieci. Dodatkowo podczas spotkania policjanci i pracownicy komendy rozdawali pluszowe maskotki i odblaski przypominali o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego obowiązujące na terenie Polski oraz poprosili o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wizyta pluszowych funkcjonariuszy z podarunkami pozwoliła, chociaż na chwilę oderwać dzieci od złych wspomnień i umilić im pobyt w tymczasowym miejscu schronienia. Policjanci wspólnie sierżantem Poli i sierżant Alicją odwiedzili wczoraj (23 marca) dwa punkty noclegowe w Lublinie. Pluszowe maskotki, które trafiły do dzieci zostały zebrane w trakcie akcji „Pluszowy Miś dla dziecka z Ukrainy”.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?