Złote Centrum Spotkania Kultur?

i

Autor: Canva Złote Centrum Spotkania Kultur?

Lublin. Pozłocony budynek Centrum Spotkania Kultur

2021-09-28 11:59

Już jutro (29 września) o godz. 20:00 budynek Centrum Spotkania Kultur w Lublinie przybierze złote barwy. Nietypowa instalacja świetlna zawita na budynku w ramach akcji #GoldSeptember, czyli Złoty Wrzesień. Dlaczego budynek zostanie oświetlony na ten kolor i o co właściwie chodzi w tej akcji przeczytacie poniżej.

Inicjatywa ogólnoświatowa #GoldSeptember ma na celu budowanie świadomości o chorobach nowotworowych u dzieci, promować profilaktykę nowotworową i wspierać małych pacjentów onkologicznych. Wrzesień, to Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych, a jego symbolem jest kolor złoty – barwa najcenniejszego kruszcu. Równie cennego jak najcenniejsze jest właśnie zdrowie dzieci. W tym miesiącu odbywał się szereg akcji mających zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy, z jakimi przychodzi zmierzyć się małym pacjentom oraz ich rodzicom. Jednym z elementów akcji i okazaniem wsparcia dla chorych dzieci i ich rodzin jest oświetlenie ważnych budynków miejskich na kolor złoty i oznaczenie ich napisem #GoldSeptember. Już jutro, po raz pierwszy właśnie taką instalację zobaczyć będzie można na budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W ostatnim tygodniu akcji na złoto zostaną także podświetlone obiekty w różnych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Kielcach, Olsztynie, Toruniu, Gorzowie Wielkopolskim. Może już w przyszłym roku inne miasta w województwie lubelskim również zabłysną złotem? Czy waszym zdaniem właśnie tak powinno być?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Zaatakował Cię pies? Zobacz, jak się zachować?