Wiosenne nasadzenia bratków w centrum Lublina

i

Autor: Miasto Lublin/materiały prasowe

WIOSENNY LUBLIN

Lublin na wiosnę przyozdabia się w bratki. W mieście zaczyna być kolorowo!

2023-03-24 14:47

Na miejskich rabatach trwają nasadzenia bratków w różnych kolorach. Kolorowe kwiaty zwiastują nadejście wiosennych, coraz bardziej ciepłych dni.

Pozimowe prace porządkowe i zieleniarskie trwają w Lublinie już od około dwóch tygodni. W ich ramach w piątek (24 marca) rozpoczęło się ozdabianie rabat na Placu Litewskim oraz Placu o. Krąpca nowymi kwiatami.

Różnokolorowe bratki, symbol wiosny, od dziś zaczynają znów zdobić Lublin. Już tradycyjnie, te kwiaty pojawiają się jako pierwsze po zimie, gdyż dobrze sobie radzą w każdych warunkach pogodowych, są trwałe i bardzo efektowne – mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektorka Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Na miejskie rabaty trafiają bratki w następujących kolorach: białym, fioletowym, żółtym, bordowym i niebieskim. Do końca przyszłego tygodnia kwiaty te pojawią się także na sześciu kwietnikach znajdujących się na placu Łokietka, a także w Ogrodzie Saskim i Parku Bronowickim. Łącznie w Lublinie zasadzonych zostanie 8,7 tys. bratków.

Kolejne nasadzenia roślin jednorocznych będą natomiast prowadzone latem i jesienią.

Zobacz galerię: Wiosenne nasadzenia bratków w centrum Lublina