Lublina ma piłkarskiego Honorowego Obywatela. Władysław Żmuda odebrał tytuł na uroczystości w Teatrze Starym

i

Autor: Arkadiusz Więsek Lublina ma piłkarskiego Honorowego Obywatela. Władysław Żmuda odebrał tytuł na uroczystości w Teatrze Starym

Kultura

Lublin ma piłkarskiego Honorowego Obywatela. Władysław Żmuda odebrał tytuł na uroczystości w Teatrze Starym

2024-06-13 15:02

- Tu urodzony, tu wychowywany, tu trenował, utrzymuje i utrzymywał kontakty z Lublinem. To jest taka postać piłkarza, którego chętnie przywołujemy jako pewien wzór dla tych młodych, którzy nie zawsze czują się w pełni związani z klubem i z miastem. Warto nawiązywać do tych postaci, które możemy pozytywnie opisywać - mówi prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

- Chciałem podziękować panu Prezydentowi i Radzie Miasta za tak szczególne wyróżnienie. Jestem zaszczycony. Jestem dumny, patrząc na miasto po tylu latach, jak świetnie się rozwija. Dzisiaj mamy też szczególną okazję, bo Motor Lublin wraca po 32 latach do ekstraklasy - mówił w trakcie uroczystości Władysław Żmuda.

Motor wśród pilkarskiej elity. Triumfalna podróż piłkarzy przez Lublin

Władysław Antoni Żmuda występował w drużynie narodowej między 1973 - 1986 rozegrał 91 meczy. Jako jedyny polski piłkarz brał udział w czterech Mundialach: 74, 78, 82 i 86 roku. Zdobył dla Polski dwa brązowe medale mistrzostw świata oraz srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Montrealu w 1976. Urodził się w Lublinie w 1954, gdzie zaczynał karierę w Motorze Lublin. To 22 Honorowy Obywatel Lublina.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Tak świętowali piłkarze Motoru Lublin awans do ekstraklasy. Wierni kibice nie zawiedli [GALERIA]