ZDJĘCIA

Lubelskie Święto Chleba w skansenie. Jarmark produktów regionalnych, degustacje i dobra zabawa. Zobacz zdjęcia!

2023-09-10 16:25

Niedziela w Muzeum Wsi Lubelskiej upływa pod znakiem jubileuszowego XXV Lubelskiego Święta Chleba. Na terenie skansenu tego dnia pojawiło się wielu odwiedzających, którzy chętnie próbowali lokalnych przysmaków i korzystali z oferty wystawców na jarmarku produktu regionalnego. Zobaczcie zdjęcia!

10 września w Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się wyjątkowe świętowanie, podczas którego w centrum uwagi był chleb. Wydarzenie rozpoczęło się od mszy świętej, a następnie odbyły się warsztaty, konkursy, pokazy i degustacje lokalnych przysmaków (zarówno na słodko, jak i na słono).

Ostrygi na lubelskim Rynku, czyli Europejski Festiwal Smaku zaprasza do Lublina

W przestrzeni skansenu zorganizowano także przestrzeń zabaw dla najmłodszych uczestników. W sektorze Miasteczko, w ramach jarmarku produktu regionalnego, pojawiły się natomiast liczne stoiska wystawców, od których można było zakupić zarówno wyroby piekarnicze i cukiernicze, jak i różnorodne rękodzieła. Oprócz tego w programie XXV Lubelskiego Święta Chleba znalazły się między innymi występy artystyczne i zabawa taneczna. Całości dopełniała słoneczna, wręcz wakacyjna pogoda.

Zobaczcie zdjęcia!