Policja radiowóz

i

Autor: Pixabay Zdjęcie ilustracyjne

MROZY

Lubelskie: Skrajnie wychłodzony mężczyzna nie wiedział, co się z nim dzieje. Pomoc nadeszła od dzielnicowego

2024-01-08 12:16

Jeden z hrubieszowskich policjantów zauważył stojącego na mrozie, w skąpym ubraniu bezdomnego, mężczyznę. Jak się okazało, ze skrajnie wychłodzonym 43-latkiem nie było już logicznego kontaktu. Mężczyzna niezwłocznie trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (7 stycznia) przy ul. Dworcowej w Hrubieszowie. To właśnie tam dzielnicowy z hrubieszowskiej komendy zauważył bezdomnego 43-latka.

– Mężczyzna stał skąpo ubrany przy bramie skupu złomu. Nie było z nim logicznego kontaktu, był zdezorientowany, nie wiedział właściwie gdzie się znajduje opisuje st. asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Skrajnie wychłodzony 43-latek trafił do szpitala.

Lubelskie. O krok od tragedii!

Policja apeluje: nie bądźmy obojętni!

Mrozy, jakie mają utrzymywać się między innymi w woj. lubelskim przez najbliższe dni, stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia, szczególnie osób bezdomnych i starszych. Aby zapobiec tragediom związanym z niskimi temperaturami, policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. To m.in.: ogródki działkowe, altanki oraz pustostany. Policja apeluje jednak do każdego z nas, by nie pozostawać obojętnym na los drugiego człowieka. Jeśli zauważymy osobę potrzebującą pomocy, niezwłocznie powinniśmy zgłosić ten fakt dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

– Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwość i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie bądźmy obojętni – podkreślają policjanci.

Zobacz także: Lubelskie: Pieski utknęły w lisiej norze. Strażacy prosto z mszy ruszyli na pomoc