Lubelskie: Przychodzili do kolegi dziadka i kradli pieniądze. Łupy rozdawali dzieciom

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

z kroniki policyjnej

Lubelskie: Przychodzili do dziadka kolegi i kradli pieniądze. Łupy rozdawali dzieciom

2024-06-13 11:28

Na nietypowy pomysł wpadło niedawno trzech nastolatków z powiatu lubartowskiego, którzy postanowili okraść dziadka ich kolegi. Przez dwa tygodnie przychodzili do domu mężczyzny i podbierali schowaną gotówkę. Tym sposobem nastoletni sprawcy ukradli łącznie... około 90 000 złotych!

Lubartowscy policjanci otrzymali wczoraj nietypowe zgłoszenie od dyrekcji jednej ze szkół na terenie Lubartowa. Z informacji wynikało, że nauczyciele zauważyli, jak od pewnego czasu dzieci w szkole dysponują dużą ilością gotówki.

Sprawą zajęli się od razu lubartowscy policjanci. Jak się okazało, informacja się potwierdziła. Jak ustalili mundurowi, krążąca wśród uczniów gotówka pochodzi z... przestępstwa, a sprawcami kradzieży są uczniowie szkoły.

Lubelskie. O krok od tragedii! 13-latka potrącona na pasach

- Kryminalni ustalili, że dwóch 12 latków i 13-latek okradli dziadka swojego kolegi. Prawdopodobnie chłopcy, spędzając razem czas, dowiedzieli się, gdzie mężczyzna przechowuje w domu pieniądze. Od około dwóch tygodni wykorzystując nieuwagę właściciela, kilka razy podbierali schowaną w pewnym miejscu gotówkę. Tym sposobem nastoletni sprawcy ukradli łącznie ... około 90 000 złotych – informuje sierż. sztab. Jagoda Stanicka z lubartowskiej policji.

Nastolatkowie, mając taką gotówkę w ręku, część pieniędzy rozdawali kolegom, część wydawali na słodycze, a resztę poukrywali w różnych miejscach na terenie miasta.

Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionych pieniędzy.

- Niebawem nieletni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym i nieletnich – dodaje Stanicka.

Rozpoznasz gminę w woj. lubelskim po nazwie jednej miejscowości?

Pytanie 1 z 10
Bobrowniki leżą w gminie:

Zobacz także: BMW dosłownie zawinęło się na drzewie. Nie żyje młody mężczyzna