Policyjna akcja Boże Ciało 2022.

i

Autor: EP

Lubelskie: Podczas remontu biblioteki znaleziono ludzkie szczątki

2022-07-12 12:24

Na dnie studzienki wśród puszek i plastikowych butelek leżały ludzkie kości. Na miejscu pojawiła się policja i znalezisko zostało zabezpieczone. Sprawę bada prokuratura

O sprawie, jako pierwszy, poinformował portal „Kronika Tygodnia”. Na szczątki natrafiono 8 lipca przy ul. Hetmańskiej w Tyszowcach (pow. tomaszowski).

– W jednej z dwóch otwartych studzienek kanalizacyjnych natrafiono na kości – powiedziała „Kronice” sierż. szt. Małgorzata Pawłowska, rzecznik prasowy tomaszowskiej policji.

Pożar na ul. Północnej w Lublinie [GALERIA] 

– Wśród bardzo wielu znajdujących się tam śmieci były również kości ewidentnie zwierzęce, m.in. czaszka psa, ale też kości długie, czyli człowieka – powiedziała „Dziennikowi Wschodniemu” prokurator Anna Dawidowska, która pojechała na miejsce, gdy w piątkowe popołudnie dokonano niecodziennego odkrycia.

Na razie śledczy nie są w stanie stwierdzić, jak długo kości leżały pod ziemią. Powstały domniemania, że szczątki mogą należeć do zaginionego wiele lat temu mężczyzny z powiatu tomaszowskiego. Na razie jednak policja, ani prokuratura nie potwierdzają tego typu przypuszczeń.