Lubelskie: Dźgnął nożem swojego kompana od kieliszka. Sam zgłosił się na policję

i

Autor: KMP Biała Podlaska

KRYMINALNE

Lubelskie: Dźgnął nożem swojego kompana od kieliszka. Sam zgłosił się na policję

2024-06-17 13:49

Pijany 48-latek zgłosił się na komisariat i poinformował mundurowych, że ugodził nożem swojego sąsiada. We wskazanym miejscu policjanci faktycznie zastali rannego mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek. To właśnie wtedy na międzyrzeckim komisariacie pojawił się 48-latek. Mężczyzna powiedział policjantom, że dźgnął nożem swojego sąsiada i podał adres, pod którym miał znajdować się ranny. Mundurowi niezwłocznie udali się we wskazane miejsce i faktycznie zastali tam poszkodowanego 40-latka. Mężczyzna otrzymał niezbędną pierwszą pomoc, a następnie został przekazany załodze pogotowia ratunkowego.

Lubelskie. Dziewczynki wtargnęły na jezdnię. Przerażające nagranie. "Raczej uratował im życie"

Z kolei 48-latek, który sam przyznał się do zaatakowania sąsiada, został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Jak się okazało, w momencie zdarzenia miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

– Z ustaleń policjantów wynikało, że tego dnia mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Wówczas sprawca ugodził 40-latka nożem informuje nadkom. Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W miniony weekend 48-latek usłyszał zarzuty. Grożą mu minimum 3 lata więzienia. Już wiadomo, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Zobacz także: Tragedia na drodze. Na miejscu zginął 32-letni kierowca samochodu