Lubelskie: Dotkliwie pobili młodego mężczyznę w parku. Są już w rękach policji

i

Autor: KPP Krasnystaw Dotkliwie pobili młodego mężczyznę w parku. Są już w rękach policji

POBICIE

Lubelskie: Dotkliwie pobili młodego mężczyznę w parku. Są już w rękach policji

2024-05-17 15:44

Dwaj mężczyźni wkrótce odpowiedzą przed sądem za dotkliwe pobicie 22-latka. W momencie zatrzymania obaj byli kompletnie pijani.

Zgłoszenie dotyczące dotkliwego pobicia młodego mężczyzny w parku w Żółkiewce wpłynęło do krasnostawskich policjantów we wtorek (14 maja) przed godz. 18. Jak się okazało, ofiarą dwóch napastników padł 22-latek.

– Sprawcy kopali go i zadawali mu ciosy rękoma po całym ciele. W wyniku uderzeń pokrzywdzony doznał obrażeń wymagających hospitalizacji informuje st. sierż. Anna Chuszcza z krasnostawskiej policji.

Brutalne pobicie w centrum miasta. Kopał nieprzytomnego po głowie

Poszkodowany 22-latek został przetransportowany do szpitala w Lublinie śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z kolei policjanci szybko zatrzymali potencjalnych sprawców pobicia mężczyzny. To dwaj mieszkańcy gminy Żółkiewka. Jeden z nich ma 58, a drugi – 64 lata. – Obaj byli pod silnym działaniem alkoholu. 58-latek miał w organizmie ponad 2 promile, a 64-latek niemal 3. Po zatrzymaniu trafili do policyjnego aresztu – relacjonuje Chuszcza.

W czwartek obaj mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 22-latka. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzą w więzieniu, a za popełniony czyn grozi im nawet 8 lat więzienia.

Zobacz także: Kolejny tragiczny wypadek w woj. lubelskim. Nie żyje 68-latek