Lubelskie: Dostał mandat, wsiadł na motor, aby pojechać jeszcze szybciej. 20-latek nie żyje

i

Autor: Lubelska Policja

Tragedia

Lubelskie: Dostał mandat, wsiadł na motor i pojechał jeszcze szybciej. 20-latek nie żyje

2024-04-15 8:54

20-letni motocyklista zginął w sobotę (14.04) w miejscowości Giełczew, po tym gdy zderzył się z dostawczym Oplem jadącym w tym samym kierunku. Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej był zatrzymany do kontroli drogowej w związku z nieprawidłowym wyprzedzaniem i przekroczeniem prędkości.

Do śmiertelnego wypadku doszło około godziny 21.30 w miejscowości Giełczew w pow. lubelskim na drodze wojewódzkiej nr 835.

Jak wynika z ustaleń policjantów ruchu drogowego KMP w Lublinie, kierujący motocyklem marki Yamaha uderzył w tył poprzedzającego do Opla i wpadł do rowu. Oba pojazdy jechały w tym samym kierunku.

Lubelskie. Zuchwały złodziej ukradł auto ze stacji paliw. Właściciel zdębiał

Motor prowadził 20-letni mieszkaniec gm. Żółkiewka. Mężczyzna zginął na miejscu. Oplem Movano kierował 19-letni mieszkaniec gm. Rybczewice. Policja wykazała, że kierowca był trzeźwy.

- Tego samego dnia, kilka godzin wcześniej 20-letni motocyklista był zatrzymany do kontroli drogowej w związku z nieprawidłowym wyprzedzaniem i przekroczeniem prędkości. Został wówczas ukarany mandatem karnym – informuje nadkom. Andrzej Fijołek, rzecznik prasowy wojewódzkiej policji w Lublinie.

Zobacz także: Na otwarciu Ogrodu Botanicznego były tłumy