Jak odnależć szybko konkretny grób?

i

Autor: Canva Jak odnależć szybko konkretny grób?

Lubelskie cmentarze online. Jak szybko odnaleźć grób na cmentarzu komunalnym na Majdanku?

2021-10-27 13:30

Cmentarz komunalny na Majdanku jest największą nekropolią nie tylko w Lublinie, ale w całej wschodniej Polsce. Jak uniknąć błąkania się po cmentarzu w poszukiwaniu konkretnego grobu? Z pomocą przyjdzie nam wygodna aplikacja internetowa, dzięki której dowiecie się, jak najszybciej dojść na grób bliskich.

Jak znaleźć konkretny grób na cmentarzu?

Odwiedzając cmentarze w innych miastach lub należący do zmarłych członków dalszej rodziny możemy mieć problem z jego znalezieniem. Z pomocą może nam przyjść funkcjonująca od 2010 roku wyszukiwarka Grobonet. Informacje o lubelskich cmentarzach znajdziecie na stronie cmentarze.lublin.eu. Aplikacja Grobonet umożliwia znalezienie grobów swoich bliskich w całej Polsce a w samym Lublinie w bazie znajduje się ponad 68 tys. pochowanych osób. Dzięki wyszukiwarce w łatwy sposób można odnaleźć groby znajdujące się na lubelskich cmentarzach komunalnych przy ul. Droga Męczenników Majdanka 71 oraz przy ul. Białej 3. Po wpisaniu danych osoby zmarłej w polu wyszukiwania, wyświetlą się nie tylko fotografie nagrobka i dokładne wskazanie sektora, rzędu i numeru kwatery, ale również dane wszystkich pozostałych osób pochowanych w tej lokalizacji.

Aplikacja umożliwia także zapalenie „wirtualnego znicza” z dedykacją. Może to być ciekawa alternatywa dla osób przebywających w tym okresie na kwarantannie lub jeśli rząd zdecyduje się na zamknięcie cmentarzy w tym terminie.

Warto pamiętać, że w czasie Wszystkich Świętych w rejonie cmentarzy nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie Urzędu, zaś zmiany w komunikacji miejskiej na stronie ZTM w Lublinie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 27.10 (Goście: Andrzej Rozenek - KP Lewicy oraz gen. Waldemar Skrzypczak - były dowódca Wojsk Lądowych) Sedno Sprawy: abp Wojciech Polak