Lubelski Oddział NFZ zaprasza na spotkania. W ramach Tygodnia Zdrowia Rodzin można skorzystać z bezpłatnych badań i porad

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne pixabay/fernandozhiminaicela Lubelski Oddział NFZ zaprasza na spotkania. W ramach Tygodnia Zdrowia Rodzin można skorzystać z bezpłatnych badań i porad

Zdrowie

Lubelski Oddział NFZ zaprasza na spotkania. W ramach Tygodnia Zdrowia Rodzin można skorzystać z bezpłatnych badań i porad

2024-05-21 9:18

Eksperci NFZ będą pokazywać i przekonywać, że rodzinne nawyki i profilaktycznie programy mogą wpłynąć na zmniejszenie ryzyka rozwoju chorób i poprawę jakości życia. Spotkania z profilaktyką będą odbywały się w Lublinie, Białej Podlaskiej i w Radawcu od 20 do 26 maja. Wszystkie są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszych zapisów.

- Trzeba badać się systematycznie, żeby nie dopuścić do rozwoju choroby. Dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań profilaktycznych. Żeby skorzystać z programu profilaktycznego finansowanego przez NFZ nie jest potrzebne skierowanie. Wystarczy zgłosić się do placówki, która taki program realizuje – przekonuje Paweł Piróg dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Lublin na szelkach. Po mieście krąży ponad 100 trolebusów

Poniedziałek, 20 maja 2024 – Rodzinne dbanie o zdrowie

  • Profilaktyka dla kobiet. Sala Obsługi Klientów Lubelskiego OW NFZ, przy ul. Nadstawnej 2 – 4 w Lublinie , w godz. od 10 do 13. Pod okiem ekspertów z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej będzie można nauczyć się samobadania piersi i poćwiczyć na specjalnych fantomach. Będzie także można dowiedzieć się gdzie i z jakiego programu profilaktycznego skorzystać.
  • Spotkaj się z dietetykiem w NFZ. Sala Obsługi Klientów Lubelskiego OW NFZ, przy ul. Nadstawnej 2 - 4 w Lublinie, w godz. od 13 do 16. Dietetycy oraz studenci dietetyki z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie będą udzielać bezpłatnych konsultacji i porad dietetycznych. Będzie można otrzymać plan żywieniowy DASH Rodzina oparty o portal Diety NFZ. W tym rodzinnym planie żywieniowym otrzymujemy dokładną informację jak podzielić przygotowaną potrawę z uwzględnieniem osobnej kaloryczności dla każdego z członków rodziny.

Wtorek, 21 maja 2024 – Rodzinne dbanie o zdrowie. CHUK – program, który pokocha Twoje serce

  • Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, Centrum Profilaktyczno-Lecznicze, ul. Nałęczowska 27C w Lublinie, w godz. od 10 do 13 – stanowisko profilaktyczne NFZ wraz z analizą składu ciała. Tematem spotkania będą kwestie serca, będzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat profilaktyki chorób układu krążenia.

Środa, 22 maja 2024 – Rodzinne dbanie o zdrowie. Spotkaj się z farmaceutą w NFZ

  • Sala Obsługi Klientów w Lublinie, ul. Nadstawna 2-4, w godz. od 11 do 14. Będzie można porozmawiać na temat polipragmazji z ekspertami z Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej i z Uniwersytetu Medycznego. Pacjenci będą także mogli indywidualnie skonsultować listę swoich leków i suplementów oraz wysłuchać prelekcji na temat bezpiecznego przyjmowania leków.

Piątek, 24 maja 2024 – Rodzinne dbanie o zdrowie. Profilaktyka dla kobiet

  • Parking przy Kauflandzie, al. Jana Pawła II 163, Biała Podlaska w godz. od 10 do 13 –  stoisko profilaktyczne NFZ: profilaktyka raka szyki macicy i piersi. Będzie możliwość wykonania mammografii w mammobusie. Zapraszamy kobiety w wieku 45-74 lata, które w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonywanej mammografii (kobiety z grupy ryzyka w ciągu roku). Panie będą mogły bezpłatnie zrobić to ważne badanie – wystarczy dowód osobisty.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Był grill, dmuchańce i tańce. KULturalia 2024 w Lublinie zamieniły w piknik rodzinny! [GALERIA]