Kraśnik: W ramach zemsty skakał po masce i kopał zaparkowaną skodę. Okazało się, że pomylił samochody

i

Autor: KPP Kraśnik screen z wideo

POLICYJNE

Kraśnik: W ramach zemsty skakał po masce i kopał zaparkowaną skodę. Okazało się, że pomylił samochody

2023-05-31 13:24

21-latek z Kraśnika odpowie za zniszczenie mienia. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak młody mężczyzna kopie i skacze po masce skody zaparkowanej na jednym z parkingów. Podczas zatrzymania tłumaczył policjantom, że chciał zniszczyć auto należące do osoby, z którą ma konflikt. Sęk w tym, że pomylił samochody.

Do kraśnickich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzonego samochodu. Mundurowi razem z technikiem kryminalistyki obejrzeli zniszczenia na pojeździe i zajęli się ustaleniem sprawcy. W toku działań udało im się ustalić, że to „dzieło” 21-letniego mieszkańca Kraśnika.

– Młody mężczyzna podjechał na parking swoim samochodem, po czym wysiadł i zaczął kopać w drzwi oraz skakać po masce Skody, a następnie odjechał. Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu – informuje mł. asp. Paweł Cieliczko, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Zobacz nagranie z monitoringu:

21-latek został już zatrzymany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Straty powstałe w wyniku jego działania oszacowano na 15 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do zarzuconego mu czynu, tłumacząc, że chciał zniszczyć auto osobie, z którą ma konflikt. Okazało się jednak, że samochód, który uszkodził, należy do zupełnie innej osoby. Teraz 21-latek chce dobrowolnie poddać się karze. O jego dalszym losie wkrótce zdecyduje sąd.

Zobacz także: Auto uderzyło w betonowy przepust. Potem stanęło w płomieniach