Kraśnicki „mistrz” łamania przepisów. Miał wiele na sumieniu!

i

Autor: Lubelska policja

POLICYJNE

Kraśnicki „mistrz” łamania przepisów. Jechał sprzedać samochód, trafił do więzienia

2023-03-24 13:35

Chyba nikt nie spodziewał się takiego finału kontroli drogowej. Kraśniccy policjanci zatrzymali 32-latka, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym. Po chwili okazało się, że mężczyzna ma naprawdę wiele na sumieniu i spotkanie z policją zakończył… w więzieniu.

W czwartkowe (23 marca) popołudnie uwagę mundurowych, prowadzących kontrolę prędkości na jednej z ulic w gminie Urzędów, przykuł kierowca forda. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał za szybko o 30 km/h. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie 32-latka.

– W pięcioosobowym samochodzie jechało sześć osób, w tym dwoje małych dzieci, które podróżowały bez fotelików bezpieczeństwa – opisuje mł. asp. Paweł Cieliczko, rzecznik kraśnickiej policji, dodając, że 32-latek tłumaczył policjantom, iż celem tej podróży jest sprzedanie samochodu.

Podczas konwersacji, mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając ponad promil w organizmie. Jakby tego było mało, posiadał także dożywotni zakaz kierowania pojazdami. – Mężczyzna wcześniej miał zasądzone trzy zakazy i za ich złamanie spędził niemal dwa lata w więzieniu – dodaje Cieliczko.

Ale na tym nie koniec! Gdy podczas czwartkowej kontroli policjanci sprawdzili dane 32-latka w policyjnej bazie, okazało się, że ten jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został więc zatrzymany.

– Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w recydywie. Poddał się karze 2 lat pozbawienia wolności, dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, 12 tys. zł świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. W związku z poprzednio zasądzoną karą, trafił już do więzienia, gdzie będzie oczekiwał na kolejny wyrok sądowy – wylicza rzecznik kraśnickiej policji.

Dodatkowo mężczyzna będzie odpowiadał także za przewożenie zbyt dużej ilości osób oraz dzieci bez fotelików bezpieczeństwa i przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Zobacz także: 28-latka rozbiła samochód na drzewie. Prawo jazdy miała od 3 miesięcy