Konkurs dla strażaków ochotników. Województwo lubelskie przeznaczy 1,2 mln złotych na dodatkowe szkolenia

Samorząd Województwa Lubelskiego przeznaczył 1,2 mln zł na konkurs „Lubelskie wspiera OSP. Pierwsza pomoc”. Środki te sfinansują kursy KPP i recertyfikacje dla 1500 strażaków ochotników. Inicjatywa ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w całym regionie!

Konkurs dla strażaków ochotników. Województwo lubelskie przeznaczy 1,2 mln złotych na dodatkowe szkolenia
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego/ Materiały prasowe

Celem programu jest zwiększenie potencjału ratowniczego jednostek OSP w województwie. Same szkolenia będą realizowane od kwietnia do końca października 2026 roku.

W tej odsłonie programu chcemy szkolić z zakresu pierwszej pomocy strażaków ochotników, którzy często jako pierwsi przybywają na miejsce zdarzenia. W regionie około 4200 strażaków ochotników oczekuje na takie przeszkolenie, a z tego konkursu wesprzemy 1500 osób. Wierzę, że dzięki tej inicjatywie OSP poszerzą tak potrzebne w codziennej służbie umiejętności. Dziękuję wam, drogie druhny i druhowie, że ratujecie życie i zdrowie mieszkańców naszego województwa - powiedział marszałek Jarosław Stawiarski.

Wsparcie jednostek ochotniczych straży pożarnych w formie konkursowych dotacji jest realizowane od 2024 roku. Łącznie z obecną edycją na ten cel przeznaczono 15,2 mln złotych.

Zobacz także naszą galerię zdjęć: Gdzie polecimy z lubelskiego lotniska?

Lublin: Strażacy ćwiczyli jak uratować osobę, pod którą załamał się lód
Lublin Radio ESKA Google News