Kolejny protest rolników w woj. lubelskim. Tym razem ruch blokowany jest w Piaskach

i

Autor: unsplash.com Zdjęcie ilustracyjne

Kolejny protest rolników w woj. lubelskim. Tym razem ruch blokowany jest w Piaskach

2023-03-07 12:14

Dyżurny lubelskiego oddziału GDDKiA podał, że we wtorek o godz. 11:09 na DK 17 w miejscowości Piaski rozpoczęły się utrudnienia w ruchu związane z protestem rolników. - Zablokowany jest pas ruchu w kierunku Krasnegostawu — przekazał. Protest ma potrwać do 8 marca.

Dla pojazdów do 3,5 t wyznaczono objazdy DK 12 przez Dorohuczę, Trawniki i Fajsławice do DK 17. Natomiast dla pojazdów powyżej 3,5 t objazdy wyznaczono DK 12 i DW 839 przez Rejowiec Fabryczny i dw 812 przez Krasnystaw.

St. asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku przekazała, że ok. godz. 11 w Piaskach było ok. 20 protestujących osób i siedem ciągników. Zgromadzenie potrwa do godz. 18 w środę.

- Organizator zapowiedział ok. 200 uczestników i 15 ciągników rolniczych, które mają zostać ustawione na pasie drogowym na ul. Zamojskiej w Piaskach. W związku z tym, że ciągniki będą zajmować jeden pas drogowy, ruch odbywa się wahadłowo – podała.

Policjantka przekazała, że funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzenia i innych uczestników ruchu drogowego, a także dbać o płynność przejazdu. Zaapelowała do kierowców o stosowanie się do poleceń policjantów.