burger umea

i

Autor: Umeå Facebook

gastronomia

Kolejne zmiany w Umeå. Kultowa restauracja szuka nowych właścicieli

2023-03-30 15:24

Na świecie Umeå kojarzy się z miastem na północy Szwecji. W Lublinie jednak to obco brzmiące słowo dobrze się zadomowiło i ma tylko jedno znaczenie – miejsce z dobrym roślinnym jedzeniem. Teraz jego przyszłość znowu stoi pod znakiem zapytania.

Umeå pojawiła się na gastronomicznej mapie Lublina nieco ponad dziewięć lat temu. Była pierwszym lokalem, który karmił lublinianki i lublinian stuprocentowo roślinnym jedzeniem. Pierwszy raz kryzys na horyzoncie pojawił się w jednym z najtrudniejszych dla gastronomii okresów, czyli w pandemicznym 2021 r. Właściciel lokalu uruchomił zrzutkę pod hasłem „Ostatnia deska ratunku dla Umeå”, bo zalegał z zapłatą kilku czynszy i dostał wypowiedzenie najmu. Styczeń 2021 mógł być ostatnim miesiącem gotowania dla Lublina, ale nie był, bo stali klienci i klientki wsparli knajpę zarówno darowiznami, jak i większą liczbą zamówień.

Po dwóch latach od tamtej sytuacji nad Umeå znowu zawisły czarne chmury, kiedy w lutym restauracja dostała rachunek za gaz na prawie 8 tys. zł. Knajpa powzięła plan ratunkowy i udało jej się przetrwać kolejne tygodnie, ale ostatnio ponownie zasmuciła swoich stałych bywalców i bywalczynie.

– Z bólem serca i po wielu przemyśleniach ze względów osobistych jesteśmy zmuszeni znaleźć nowe osoby do prowadzenia Umeå. Drogi naszej trójki się rozchodzą, każde z nas chce się dalej rozwijać, a na to i prowadzenie lokalu równolegle brakuje nam sił – czytamy na facebookowym profilu.

Lokal jest do wzięcia z wyposażeniem, marką, know how, social mediami etc.

Przedszkolaki przecięły wstęgę. Nowe przedszkole w Lublinie oficjalnie otwarte