Dziecko w szpitalu

i

Autor: Getti Images 3,5 latka zmarła z powodu oparów trutki na szczury. Ojciec usłyszał wyrok

zdrowie

Kolejne miliony na remont w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie

2023-05-31 17:01

Dodatkowe 10 mln zł z funduszy unijnych na trwający remont otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. To już kolejny zastrzyk unijnych pieniędzy na ten cel. Gruntowna przebudowa ma zakończyć się do końca października i kosztować ok. 118 mln zł.

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył w środę dyrektorowi szpitala Ryszardowi Śmiechowi aneks do umowy na dofinansowanie trwającej przebudowy części placówki. Jak wyjaśnił, dodatkowe 10 mln zł pochodzi ze środków unijnych na lata 2014-2020.

Stwierdziliśmy, że wszystkie niewykorzystane pieniądze po przetargach, które spływają teraz od wielu beneficjentów lokujemy w służbę zdrowia – przyznał marszałek.

Dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego poinformował, że dotychczas zakończone zostały prace na sześciu kondygnacjach głównego budynku. Chodzi m.in. o oddziały endokrynologii, otolaryngologii, ortopedii, nefrologii, neurologii. Całość ma zostać skończona w październiku. Jak wskazał, inwestycja obejmuje dostosowanie sal do standardów XXI wieku, jak i do przepisów przeciwpożarowych, sanitarno-epidemiologicznych, co ma wpłynąć na poprawę warunków pobytu pacjentów i pacjentek.

Zarząd Województwa Lubelskiego zwiększył kwotę dofinansowania już po raz czwarty. Projekt opiewa na kwotę 118 mln zł, z czego blisko 60 mln zł to środki unijne, a ponad 25 mln zł pochodzi z budżetu państwa.

Gruntowny remont w dziecięcym szpitalu trwa od końca 2019 r. Prace obejmują modernizację wszystkich istniejących oddziałów wraz z doposażeniem w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną.

Zobacz zdjęcia: Agencja Mienia Wojskowego w Lublinie wyprzedaje sprzęt

Dyrektor KSW o braku Materli na Colosseum 1: Zabrał mu to wymiar sprawiedliwości!