pogoda

Kilkaset interwencji strażaków po nawałnicach. IMGW ostrzega przed kolejnymi burzami

2024-05-21 10:02

W wyniku burz w całym kraju w poniedziałek odnotowano 663 wyjazdy do zdarzeń atmosferycznych - poinformował we wtorek rzecznik Komendanta Głównego PSP st. bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że najwięcej interwencji strażaków było w województwach: wielkopolskim (369) i zachodniopomorskim (96).

IMGW wydaje kolejne ostrzeżenia przed burzami

To jednak nie koniec „gwałtownej pogody”. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał we wtorek ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami w północnych oraz północno-wschodnich częściach kraju.

Ostrzeżenie drugiego stopnia w północno-wschodniej części Polski w woj. warmińsko-mazurskim i podlaskim obejmuje powiaty: bartoszycki, kętrzyński, węgorzewski, gołdapski, olecki, ełcki, giżycki, mrągowski, piski, kolneński, grajewski, augustowski, suwalski, sejneński, moniecki, białostocki i sokólski.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano na północy w woj. pomorskim dla powiatów: nowodworskiego, malborskiego, sztumskiego, kwidzyńskiego i tczewskiego. Burze mogą pojawić się również na północnym wschodzie i na wschodzie wzdłuż granicy kraju w woj. mazowieckim, lubelskim i podkarpackim.

Zobacz także: Kolejny tragiczny wypadek w woj. lubelskim. Nie żyje 68-latek