Kierowcy dłużej poczekają na otwarcie al. Długosza. Zmiany dotkną też inne ulice

2020-08-01 8:38 Jacek Werner
Racławickie
Autor: Urząd Miasta Lublin

Nie dziś, jak pierwotnie planował Ratusz, a dopiero w poniedziałek kierowcy przejadą już al. Długosza do Al. Racławickich. W tym samym czasie zmiany obejmą też same Al. Racławickie, na których ruch, pomiędzy ul. Poniatowskiego a Łopacińskiego, przeniesie się na nowo wybudowaną połowę jezdni.

Al. Długosza już pojedziemy, zamknięta za to zostanie ul. Popiełuszki.

- Od ul. Poniatowskiego w stronę al. Długosza. Wraz z zamknięciem dla ruchu ul. Popiełuszki, otwarta będzie łącznica zjazdowa z ul. Poniatowskiego w stronę Zamościa - precyzuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w lubelskim Ratuszu.

W związku z tym zmianie ulegną trasy linii nr 2, 4, 11, 12, 13, 15, 44, 55 i 74.

Zmiany również na Zbożowej

W poniedziałek zamknięta zostanie pętla przy ul. Zbożowej. Ma to związek z kolejnym etapem przebudowy końcowego przystanku. 

- Na czas prowadzonych prac autobusy komunikacji miejskiej będą korzystały z tymczasowej zatoki postojowej na ul. Sławinkowskiej, w rejonie ul. Szafranowej. Na ul. Sławinkowskiej jadąc od ul. Willowej przed skrzyżowaniem z ul. Zbożową zostaną wyznaczone tymczasowe przystanki (po obydwu stronach). Na ul. Zbożowej na wysokości pętli wystąpią utrudnienia polegające na zawężeniu połowy jezdni. Ruch wahadłowy będzie kierowany sygnalizacją świetlną - informuje Justyna Góźdź.

Znów zamkną Janowską

Przez dwa dni kierowcy nie przejadą z kolei ul. Janowską na wysokości wiaduktu kolejowego. Zmiany potrwają od 5 do 6 sierpnia.

- Ruch zostanie skierowany Diamentową, Romera, Nałkowskich i Żeglarską. Potem na ul. Janowskiej powróci zawężenie połowy jezdni i utrzymanie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną do 30 września - precyzuje Justyna Góźdź.